Pregovori oko utvrđivanja osnovice i boda u Vladi KS

22. oktobra 2024.godine  u Domu sindikata u Sarajevu održan je radni sastanak sa predstavnicima Koordinacije sindikata Kantona Sarajevo. Sastanak je predvodio predsjednik Sindikata  Samir Kurtović, a sastanku su prisustvovali predsjednik Koordinacije Kantona Sarajevo Enes Šabić, predsjednica  Sindikalne organizacije  Kantonalnih organa uprave KS Naida Tokić, te predsjednik Sindikalne organizacije sudova i tužilaštva KS Muris Lončarević.

Glavna tema sastanka bila je poziv premijera Vlade Kantona Sarajevo, Nihada Uka, radi pokretanja pregovora za utvrđivanje osnovice i boda za 2025. godinu. Nakon konstruktivnih  dogovora, zaključeno je da će na pregovorima biti prisutni predsjednik Sindikata Samir Kurtović i predsjednik KOO KS Enes Šabić. Planirani datum za održavanje pregovora je 28. oktobar 2024. godine u sjedištu Vlade KS sa početkom u 10:00 sati.

Ovo predstavlja važan korak u ostvarivanju zahtjeva Sindikata za povećanje osnovice i boda za sljedeću godinu te pokazuje odlučnost u postizanju ciljeva i zaštiti interesa radnika.

Kontinuirano ćemo vas informisati o daljim aktivnostima po ovom pitanju.

Preuzeto sa https://www.sufbih.ba/pregovori-oko-utvrdjivanja-osnovice-i-boda-u-vladi-ks/